вівторок, 26 листопада 2019 р.

Вебінар для вчителів мистецьких дисциплін

28.11.2019 року о 16.00 відбудеться вебінар "Розвиток творчого потенціалу учнів на уроках мистецтва. Національно-патріотичне виховання в початковій школі" " для вчителів мистецьких дисциплін та вчителів початкової школи, що викладають предмет "Мистецтво".
Місце проведення: веб-простір за посиланням https://meet.lync.com/donoblippo/alex-m/2R151C5J
Інструкція до вебінару  https://cutt.ly/8wb0FIq   

неділя, 24 листопада 2019 р.

Заключний етап І (зонального) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2020"

22 листопада 2019 року в Новодмитрівському НВК пройшов заключний етап І (зонального) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2020" в номінації "Образотворче мистецтво". Вітаємо Рудік Н.Б., учителя Тарасівського НВК з почесним другим місцем!


неділя, 10 листопада 2019 р.

Відбірковий етап І(зонального) туру всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2020"

9 листопада 2019 року на базі Іванопільської СШ І-ІІІ ст. пройшов відбірковий етап І (зонального) туру за номінацією "Образотворче мистецтво". В цей день пройшли  такі конкурсні випробування: Тестування з фахової майстерності та Методичний практикум.
ВІТАЄМО наших учасниць конкурсу Рудік Н.Б. - учителя мистецтва Тарасівського НВК І-ІІІ ст. та Панченко Н.В. - учителя образотворчого мистецтва Олександро-Калинівської філії І-ІІ ст. Іллінівського ОЗЗСО.
Бажаємо успіхів у наступних випробуваннях.





понеділок, 4 листопада 2019 р.

Семінар-практикум «Особливості підготовки і проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Образотворче мистецтво»

    З метою вдосконалення професійної майстерності, підвищення рівня загальної дидактичної та методичної підготовки педагогів 30 жовтня 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум «Особливості підготовки і проведення І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Образотворче мистецтво» для методистів МК, які координують роботу вчителів освітньої галузі «Мистецтво», для членів журі І етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» у номінації «Образотворче мистецтво» та вчителів образотворчого мистецтва. Захід був організований за ініціативи відділу культури та естетики.
    Відкрила семінар Ломакіна Галина, проректор з науково-педагогічної роботи та моніторингу якості освіти, яка акцентувала увагу на особливі умови організації та проведення конкурсних випробувань та процесу оцінювання Всеукраїнського конкурсу «Учитель року».
    У першій частині семінару учасники працювали за номінаціями, визначали особливості проведення конкурсних випробувань та критерії їх оцінювання.
    Під час практичної частини семінару учасники були залучені до активних практичних занять, що провели Ширко Аліна та Хмарна Лілія. Учасники семінару-практикуму отримали не тільки нові знання, практичні поради, а й позитивний настрій і бажання працювати з новими силами. Віримо в професіоналізм високого класу майбутніх учасників конкурсу «Учитель року».
    З матеріалами семінару можна ознайомитися за посиланням: https://bitly.su/CrV84


    понеділок, 16 вересня 2019 р.

    Запрошуємо педагогів до участі в конкурсі «Учитель року – 2020»

      Шановні вчителі та вчительки, якщо Ви є рушійною силою новацій в освіті, провідниками ідеї Нової української школи та готові поділитися своїм досвідом, беріть участь у конкурсі «Учитель року – 2020» у таких номінаціях: «Зарубіжна література», «Історія», «Образотворче мистецтво», «Початкова освіта», «Хімія».
      Учитель року — щорічний всеукраїнський конкурс, який проводиться з 1996 року. Мета конкурсу: стимулювання участі педагогів у процесах становлення та розвитку ефективної національної системи освіти та популяризації кращих і новітніх педагогічних практик, зростання професійної майстерності вчителів.
      Реєстрація учасників триватиме з 16 вересня по 06 жовтня 2019 р. на офіційній сторінці конкурсу в розділі «Реєстрація учасників 2020» (https://mon.gov.ua/ua/konkursi-dlya-pedagogiv/konkurs-uchitel-roku/uchitel-roku-2020/reyestraciya-uchasnikiv-2020).
      Детальніше про конкурс можна дізнатися за посиланням

      пʼятниця, 30 серпня 2019 р.

      Педагоги Донеччини готуються до Першого уроку

        У закладах загальної середньої освіти Донецької області триває підготовка до початку нового навчального року та Першого уроку.
        Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 23 серпня 2019 року № 1/9-531 «Щодо ціннісно орієнтованої тематики проведення Першого уроку та навчання у 2019/2020 навчальному році» (https://drive.google.com/file/d/1PZzm3hVLOHHyplCeCKB2MMZO5iJtpgNY/view?usp=sharing) Перший урок має стати ціннісно зорієнтованим заходом, мета та завдання якого відповідають орієнтирам сучасної української школи, зокрема:
        • морально-етичним (гідність, повага до себе та іншого, рівність, справедливість, толерантність, культурне різноманіття, турбота, чесність, довіра та ін.);
        • соціально-правовим (верховенство права, нетерпимість до корупції, патріотизм, екологічно-етична цінність, соціальна відповідальність та ін.);
        • особистісно зорієнтованим (самореалізація, лідерство, свобода, відповідальність та ін.).
        Заклади освіти самостійно визначають формат, конкретні теми Першого уроку з обов’язковим урахуванням вікових особливостей учнів. У межах академічної свободи вчитель планує проведення Першого уроку за власним сценарієм.
        Водночас Міністерством освіти і науки України визначено орієнтовну тематику Першого уроку:
        1-4 класи
        • «Поговоримо про дружбу»;
        • «Добро починається з тебе»;
        • «Чесність та довіра – основа добрих стосунків»;
        • «Як стати краще»;
        • «Здоров’я природи – здоров’я людини» та ін.
        5-9 класи
        • «Ми – жителі планети Земля. Ми – рівні»;
        • «Щастя: пункт призначення чи спосіб подорожувати?»
        • «Герої завжди поміж нас»;
        • «Що означає бути справедливим?»;
        • «Що означає бути лідером?»;
        • «Для чого людям совість?»;
        • «Толерантність та взаємоповага як запорука мирного співіснування»
        10-11 класи
        • «Правовий статус людини і громадянина в Україні»;
        • «Людина серед людей»;
        • «Свобода в житті людини та її межі»;
        • «Власний шлях до самореалізації або як стати особистістю»;
        • «Верховенство права: дороговказ чи лише декларація?»;
        • «Корупція та фаворитизм як крадіжка майбутнього» та ін.
        При підготовці Першого уроку вчителям допоможуть методичні доробки провідних педагогів у галузі етики, громадянської освіти  О. О. Кулик, Г. М. Фінько, О. Данилевської, Т. Рижової, Г. Каліберди та ін. Зі сценаріями Першого уроку, складеними на їх підставі, можна ознайомитися на блозі відділу національного виховання Донецького ОБЛІППО за посиланням:

        субота, 24 серпня 2019 р.

        V Конгрес освітян Донеччини «Нова українська школа: вчимося вчити по-новому». День четвертий

          23 серпня 2019 року на базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся четвертий (завершальний) день V Конгресу освітян «Нова українська школа: вчимося вчити по-новому».
          Педагогічні розсипи
          «Мистецтво в освітньому просторі Нової української школи»
          Секція «Педагогічні розсипи»  з теми «Мистецтво в освітньому просторі Нової української школи» об`єднала 36 фахівців області. Метою секції було визначення пріоритетних напрямків роботи та підтримки професійного розвитку, підвищення рівня компетентності педагогів-тренерів і вчителів мистецьких дисциплін відповідно до основних напрямів державної політики в галузі мистецької освіти у 2019-2020 н. р., презентація досвіду провідних спеціалістів, педагогів-практиків щодо конструювання оригінальних моделей мистецької освіти в контексті Концепції «Нова українська школа».
          Відкрила роботу секції Ширко А. А, завідувач відділу культури та естетики Донецького ОБЛІППО, яка окреслила реалії та перспективи мистецької освітньої галузі та акцентувала увагу на нових професійних ролях та завданнях сучасного вчителя мистецтва в контексті Концепції «Нова українська школа».
          У теоретичній частині заходу учасники мали можливість ознайомитися з найбільш пріоритетними питаннями, що визначають зміни мистецької освітньої галузі відповідно до державної політики:
          • «Як освіті зростити хорошу людину: соціально-емоційне та етичне навчання як інструментарій для формування навичок ХХІ століття» (О.П. Бодик, завідувач кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання, кандидат філологічних наук);
          • «Формування емоційної сфери дитини засобами образотворчої та музичної діяльності» (Н. О. Чепель, кандидат психологічних наук, методист відділу культури та естетики Донецького ОБЛІППО);
          • «Формування медіаграмотності як засіб національно-патріотичного виховання на уроках мистецьких дисциплін у межах реалізації Концепції Нової української школи» (Л. В. Хмарна, методист відділу культури та естетики Донецького ОБЛІППО).
          У практично-презентаційній частині своїм досвідом поділилися вчителі-тренери НУШ у рамках теми: «Перший рік НУШ: реалії та перспективи». Вони окреслили можливості, які відкриває перед педагогами нова освітня програма.
          • «НУШ – складність, яка того варта. Шість цеглинок Lego – грати та навчати з радістю» (С. В. Кваснікова, учитель музичного мистецтва, Бахмутського НВК «І-ІІІ ступенів № 11 – багатопрофільний ліцей» Бахмутської міської ради Донецької області);
          • «Мистецька освітня галузь: реалії та перспективи» (О. І. Гречана, учитель мистецтва КЗ «Маріупольський навчально-виховний комплекс «колегіум-школа» № 28 Маріупольської міської ради Донецької області»);
          • «НУШ: досвід і перспективи» (В. О. Солов`ян, учитель образотворчого мистецтва, НВК І-ІІІ ступенів – ліцей Добропільської міської ради Донецької області.
          Корисними й актуальними були виступи педагогів-практиків, присвячені впровадженню в освітній мистецький простір інноваційних новітніх технологій:
          • «Доповнена реальність як сучасний дизайнерський педагогічний продукт у мистецькій освіті. Можливості та реалії» (Е. Б. Кущенко, учитель мистецтва Кіндратівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням інформатики та програмування Костянтинівської районної ради Донецької області).
          • Квест -технологія на уроках мистецтва «Композиція (І. П. Тимофеєва, учитель мистецтва Новодмитрівського НВК Костянтинівської районної ради Донецької області).
           Ознайомитися з матеріалами заходу можна за посиланням:

          вівторок, 1 січня 2019 р.

            Шановні колеги! 

          Вітаю всіх Вас з початком нового навчального року!
          Бажаю Вам психологічної рівноваги, миру, злагоди, гармонії, взаєморозуміння і мудрості!
          Нехай вистачає сил, щоб досягти намічених цілей і життєвої наснаги, щоб прагнути нових звершень!






           Увага! Засідання ПМК 

          22 січня 2021 року о 12.00 відбудеться  школа педагогічної майстерності на тему "Професійний розвиток учителів "Мистецтва". 

          Посилання на приєднання буде надіслане кожному на пошту.

           Увага! Засідання ПМК 

          22 січня 2021 року о 12.00 відбудеться  школа педагогічної майстерності на тему "Професійний розвиток учителів "Мистецтва". 

          Посилання на приєднання буде надіслане кожному на пошту.